Пошук екзопланет в системах бiлих карликiв

к.ф.-м.н. Велесь О.А.

Main Astronomical Observatory National Academy of Sciences of Ukraine

Akad. Zabolotnoho St., 27 03680, Kyiv, Ukraine veles@mao.kiev.ua

12 липня 2016 р.

Передумови

Мiркування базуються на даних NASA Exoplanet Archive, каталозi з 20 тис. бiлих карликiв sdssdr7wd: Sloan Digital Sky Survey DR7 White Dwarf Catalog та наступних фактах:

Однi з перших екзопланет вiдкритi в системi пульсар + WD (1993 р.)

Наявнiсть залишкiв планет в системах бiлих карликiв

Вiдкриття землеподiбних планет в системi ультрахолодного карлика (TRAPPIST-1)

Чи переживуть планети стадiю червоного гiганта?

Аргументи ЗА:

Планета в системi субкарлика V391 Pegasi: газовий гiгант в 3M_{j} на вiдстанi 1.7 а.о. Планетна система бiля субкарлика Kepler-70 (KOI-55): двi землеподiбнi планети на вiдстанi менше 0.01 а.о. Наявнiсть планет в системах з пульсарами та бiлими карликами.

Передумови

Загалом вiдомо близько 40тис. бiлих карликiв до 19^{m} (для 11 663 кв.гр.) (Kleinman et al., 2013)

� проекти з пошуку землеподiбних планет в системах бiлих карликiв в межах HZ (Kilic, Agol et al., 2013)

NASA Exoplanet Archive plots